Hoşgeldiniz.

Arkadaş a yazılan mektup örnekleri lazım bana yakın arkadaşa mektup, giden arkadaşa mektup Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Özel Mektup Örnekleri Kısa Arkadaşa Anneye Yazılan
 • 5 üzerinden 4.49   |  Oy Veren: 1079      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Arkadaşa Yazılan Mektup Örnekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Arkadaşa yazılan mektup örnekleri lazım bana
  yakın arkadaşa mektup,
  giden arkadaşa mektup  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Arkadaşa Mektup

  Nerden başlamalı...Önce sessiz ama anlamlı bir tebessüm mü göndermeli? Yoksa kocaman gülümseyerek merhaba mı demeli?

  Önce dostluktan mı söz etmeli yoksa beni unutma mı demeli?

  Hayır canım...Hayır arkadaşım...Tüm bu saydıklarım şu an anlatmak istediklerimi sıralayamaz sana..

  Şimdi ardı ardına şiirler yazabilirim... Öylesine sevgi dolu sözler söylerim ki şaşırıp kalırsın..

  Evet canım evet arkadaşım...Ben seni sandığından çok seviyorum..Seni söylemeye vakit bulamadılarım gibi yüreğime gizliyorum...

  Ve biliyorum ne kadar çok yazarsam yazayım hep eksik kalacak bir şeyler...Hep sözllenmezi gereken söylenmemiş bir şey kalacak içimde...

  Oysa ben şimdi tek bir cümle söylemekle yetinebilirim.. Yalansız bir cümle...

  Seni seviyorum...Evet doğru söylüyorum.Farkında olmasan da sana sevgimi seviyorum...

  Hayat bize yarın ne getirecek bilemem..Ama dileğim geleceğin beni hayatından silmemesi dostum..

  Adım aklında ve yüreğinde kalsın..Sevgim dolsun kalbine...Ve böylece bir dostluk daha kuvvetli bir dostluk başlasın...

  En güzel günler bizimle olsun arkadaşım..

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Özel Mektup Örnekleri, Arkadaşa Kısa Özel Mektup Örneği

  Özel mektupları yazarken dikkat edilecek özellikler şunlardır:

  (a) Mektup yazılacak kâğıt, şekil yönünden düzenli ve temiz olmalıdır.

  (b) Mektup, mürekkepli ya da tükenmez siyah renkli kalemle yazılmalıdır.

  (c) Mektubun sağ üst köşesine "tarih", yanına da yazıldığı "yerin adı" konmalıdır.

  (d) Mektubu göndereceğimiz kişinin genel özelliklerine göre (yaşı, kültür düzeyi, yakınlık derecesi vb.) "hitap cümlesi" bulunmalıdır.

  (e) Mektubun sağ alt köşesine "ad-soyad" yazılmalı ve "imza" atılmalıdır.

  (f) Mektubun sol alt köşesine "adres" yazılmalıdır.

  Canım Arkadaşım
  Nasılsın? Aslında bu soruyu sormam hata sen hep iyisindir, benim en zor anlarımda dahi yüzünden gülücüğü eksik etmeyip o travmatik dönemlerimi atlatmama hep yardımcı oldun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

  Mektubunda buraya geleceğinden bahsetmişsin, duyunca çok sevindim seni yeniden görecek olmak çok mutlu etti beni şimdiden neler yapacağımızı planlıyorum. Sen yokken değişen buraları görünce çok şaşıracaksın ama üzülme heryeri birlikte gezeceğiz ve araya giren zamana inat burdan hiç uzaklaşmamışsın gibi hissedeceksin.

  Biliyormusun seni özlemek geleceğin günü sabırsızlıkla beklemek bile güzel çünkü dostluğumuz bu ayrılıklarla perçinlendi. Ama artık hasret bitiyor ve geliyorsun. Seni seviyorum canım arkadaşım. 5. Kayıtsız Üye

  En Yakın Arkadaşa Mektup

  DÜN akşam en yakın arkadaşım evlendi. O’na hitaben, dostluk üzerine kaleme alınmış bir mektuptur.

  Sevgili Betül,
  Can arkadaşım, yol arkadaşım...

  Ne çok şey var aslında sana söylemek istediğim, ne çok şey var teşekkür borçlu olduğum... En zor zamanlarımda elini sen uzattın bana, karanlıktan aydınlığa ilk adımlarımı seninle attım. Ne çok yaşanmış anılarımız var. Bazen pijamalar üzerimizde, film seyrederken elimizde kabak çekirdekleri gözyaşlarımız sel oldu, bazen kızlarla Heybeliada’da mimozalar arasında bulduk kendimizi... Tezpişti’ye hala gülüyoruz. Ağaçları giydirdik birlikte! Mevlana ziyaretlerimiz, Eymir’de karlar üzerindeki danslarımız, Dubai maceralarımız, Ağva’daki hayal kırıklığımız? Yıllar yıllara eklendi, çok değiştik, çok yollardan geçtik. Ama dostluğumuz da bizimle büyüdü, bizi biz yaptı. Ali bir gün dönüp, “Sen benim ikinci annemsin” dediğinde, yüreğinden hissederek söylediği bu söz ile durdum düşündüm, dosttan ötesin sen, öteki bensin...

  SAKINDIĞIN SEVGİ

  Sen dün akşam evlendin. Üstelik çok sevdiğim, kalbi yumuşacık, seni yıllarca sevmiş Bülent Ağabey ile... Peki ya bendeki bu hüzün neden? Hep düşünürüm evlenin arkasından neden gözyaşı döker insanlar diye. Gidenin gittiği yerde mutlu olacağına duyulan inanç mı yaşartır gözleri yoksa artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı düşüncesi mi? Artık sabahın 7’sinde evine telefon açabilecek miyim? Ya da gece içim sıkıldığında kalk gel diyebilecek miyim diye endişeleniyorum.
  Öte yandan da incinmenden, o fedakar yüreğine zerre hüzün düşmesinden korkuyorum. 27 yıldır sahip çıktığın, koruduğun, sakındığın sevgi dolu birlikteliğinin altına imza attığında birşeylerin dengesinin bozulacağından korkuyorum.
  Ama sonra diyorum ki... Betül Ilgar bu! Yıllarca Ankara’nın en çalışkan, en üretken kadınlarından biri olmuş, her ortamda kendini ispat etmiş, sıkı bir sivil toplumcu, dirayetli bir kişilik ve en önemlisi ne istediğini ne yapması gerektiğini çok iyi bilen sapasağlam bir kadın! O bilir ne yapacağını.

  DOSTUMU RUHUMLA SEVERİM

  Canım Betül’üm,
  Sana yüreğin kadar aydınlık, kalbin kadar temiz bir ‘yeni’ hayat diliyorum. Yılların alıp götürdüğü ne varsa hepsini katmer katmer geri alacağın, gözlerinin keyiften, neşeden parlayacağı bir ömür diliyorum sana...
  Son yıllarda hayat beni türlü sınavlardan geçirirken öğrendiğim en önemli ders şu oldu: Dost biriktirmek...
  Benim birikimim sağlam! Hep yanımda olan dostlarım, her an varlıkları ile beni güçlü kılan kardeşlerim, yoldaşlarım var. Böyle değil midir dostluk dediğin, gözünün dilini bilen, söylemeden anlayabilen, en derin yaralarını açıp gösterebildiğin, merdivenlerden çıkarken ve alkışlandığında değil, tökezlerken ve yuhalanırken de koluna girebildiğin...
  Mevlana’nın dediği gibi,
  Ben dostumu ne aklımla ne kalbimle severim,
  Olur ya kalp durur...
  Akıl unutur...
  Ben dostumu ruhumla severim.
  O ne durur, ne de unutur...
  Yolun açık olsun yol arkadaşım.

  Gamze CİZRELİ30.01.2014
 6. simay beyza bilge

  İlk Arkadaşım Emine Esma

  Emine neden ilk arkadaşımsın biliyormusun?
  Çünkü okula ilk geldiğimde sadece sen ilgilenmiştin benimle ilk el senden geldi bende ona dayandım.Tamam kabul edelim diyer kızlarda ilgilenmişti ama bana bitek sen iyi gelmiştin.Senin çok akıllı olduğunu biliyorum ama beni sevip sevmediğini bilmiyorum çünkü ilk geldiğim gün tamam benimle çok ilgilendin ama benim kötü biri olduğumumu düşündün bilmiyorum ama kötü biri olmadığımı bilmeni isterim şimdi niye böyle birşey dedin diye sorarsan da şöyle söyliyim artık hiç benimle ilgilenmiyosun o yüzden böyle bişey yazdım ama şunu bil ki ben seni çok seviyorum sen beni sevsen de sevmesen de ve birşey daha var sen beni param sayesinde seviceksen kalsın ama kalbinden seviceksen olur.Çünkü ben seni çok seviyorum hemde KALBİMDEN.

  en içten dileklerimle seni çok seven
  SİMAY BEYZA BİLGE 7. Arkadaşa ingilizce mektup örneği

  İngilizce mektup | Arkadaş mektubu
  Aşağıda bir ingilizce arkadaş mektubu örneği görmektesiniz.


  Dear Susan,

  I have just had some marvellous news. I have passed my final examinations at the university. I would like to come to England for two months to improve my English and naturally to see you again.
  I wonder if you could do me a favour. Could you find out if there are any summer courses in your area?
  I would be grateful if you would let me know as soon as possible about the courses and also find out if the school could find accommodation for me.
  I look foward to seeing you again.

  Love

  Ayşe


  Sevgili Susan,

  Tam şimdi harikulade haberler aldım. Üniversite bitirme sınavlarını vermişim. İngilizcemi ilerletmek ve tabii seni yeniden görmek için iki aylığına İngiltere’ye gelmek istiyorum.
  Bana bir iyilik yapmanı rica ediyorum. Sizin bölgenizde hiç yaz kursu olup olmadığını öğrenebilir misin?
  Mümkün olduğu kadar çabuk kurs hakkında bigi verirsen ve okulun bana kalacak yer bulup bulamıyacağını bildirirsen çok memnun olacağım.
  Seni tekrar görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

  Sevgiler

  Ayşe 8. Edebi Mektup Örneği

  Ceyhun Atuf Kansu' dan Orhan Asena' ya

  Sevgili Kardeşim Orhan,

  Belki bu mektubum oraya vardığı zaman, sen bir çocuk hastanesine kavuşmuş olacaksın. Böylece huzurunun bir bölüğü gerçekleşmiş olacak. Bütün sıkıntılarım sanatçı-hekim ikiliğinden doğuyor. Şimdi Ankara'da tiyatrolar perdelerini açıyor. Gözüm o kadar alışmış ki, Orhan Asena adı altında bir oyun arıyorum, bulvarları dolduran afişlerde. Bu yıl, yerli oyun bakımından tiyatrolar oldukça dolgun. Geçen yılın en güzel başarısı Haldun Taner'in "Keşanlı Ali Destanı" oldu. Bu Türk oyun biçiminden yararlanan -toplumsal yergiyi- temel alan ve Türk opereti geleneğine dayalı güzel bir oyundu. Gılgamış sergisi üzerine yazdıklarını okudum. Orhan, burada da ayırd ettiğim bir kusurun - kusur denebilirse buna- var senin, başkalarının yargısına çok değer veriyorsun. Otuz yıla varan yazarlık hayatımda ben, kimin ne dediğine pek önem vermedim: yapabileceğim, yapmak istediğim şeyi yaptım. Bir az gelişmiş toplumda, onun bunun yetersiz -çoğu kez bilgisiz ve dayanaksız- yargılarına hiç aldırmadım. Bir az gelişmiş toplumun sanat eserleri karşısında eleştiri ve yargı gücü de az gelişmiş oluyor: tozdan, dumandan ve -manevi eresiondan- gerçek ölçüler kayıp gidiyor.

  Bu yıl, Tahsin Saraç'ın "Günümüz Fransız Şiiri" kitabı, Türk Dil Kurumu "Çeviri Ödülü"nü kazandı. Bundan Türk Kültür Derneklerinde attığımız adımın güzelliğini ve yararını anla. "Pusuda", bütün Türkiye'de oynanıyor. Yalan ve Ocak öyle... Ama ne oldu, -az gelişmiş toplumun ürettiği o yetersizler kadrosu- işlerimize ve yaptıklarımıza engel oldular. Peki kendileri bir şey yapabildiler mi? Neden ki, yetersizdiler ve bizimle temel anlaşmazlıkları bundan doğuyordu.

  Basılı Eğitim Malzemeleri Hazırlama Merkezi'nden iki ay önce kadar ben de ayrıldım. Şimdi kitap verirlerse yazacağım. Her şey - her yer, az gelişmiş bir ülkede yetersizlerin, sığların eline geçiyor. Bir kurumu hızla bir (yemlik) haline getirmenin yolunu buluyoruz. Bunların dışında soyut diye beğenmediğimiz halk yönetimi ortamında Türkiye hızla uyanıyor: güzel bir demokrasi savaşı. Türkiye'nin geleceğine umutlarla, iyimserlikle bakıyorum. Düşüncenin uyandığı her yerde, umut ve yapıcılık da boy atar.

  Gözlerinden sevgiyle öperim. 9. Kayıtsız Üye

  çokkkk teşekür ederim yarine mektup yazlcaktı iyki bu site var 10. Kayıtsız Üye

  iyi ki bu site var ben bu siteyi çok ama çok seviyorum. 11. Kayıtsız Üye

  Merhabalar yüreğimin güzel yüzü...

  Satırlarıma başlamadan söylemek isterim ki, belki pek çok şey yokyazılacak. Yaşanmamışlıklara adanacak binlerce satır var belki. Ancak dosta uzanan kalem, masivaya yazılacak nice satırlardan evladır, değil mi?

  Buna inanarak başlıyorum satırlarıma. Zaman, mumların ömrü kadar odamda. Yazabileceğim çok vaktim yok, biliyorum. Zamanımı en iyi şekilde kullanarak, kalemimin sana layık satırlara hamil olması temennim ile başlıyorum söze.

  Bu gece mutluluktan bahsetmek istiyorum sana. Mutluluk nedir bilir misin dostum? Kime sual etsen mutluluğu, farklı cevpalar alırsın. Geçenlerde sordum mutluluk nedir diye, adımsız bir yürüyüş dedi bir arkadaşım. O halde ben mutlu olamam ki, ben adım atmadan yürüyemem.

  Oturdum düşündüm sonra mutluluk nedir diye. Bana göre mutluluk, insanın gülüşüdür dostum. Hemen yüzünü asma, mutluluk bu kadar basit mi diye. Yalandan gülümsemeler de mutluluk mu oluyor o halde diye sorma. Sorma, çünkü dostun kalbi, insanın gülüşüdür dostum. Senin kalbin, benim gülüşümdür, mutluluğumdur. Sen dostum, iyi oldukça, yüreğin denizin masmavi ve dingin sularına o beyaz yelkenli ile yelken açtıkça gülüşüm artıyor. Ne zaman ki yüreğin, fırtınalara yakalanmakta, gülüşüm hazan çiçeği gibi sararıp soluyor.

  Sen üzgün olduğunda, yüreğime karlar yağıyor. Evet, kar güzeldir ama yüreğe düşmedikçe. O zaman kış çöreklenir yüreğime tüm fırtına ve şiddeti ile. Ne zaman sen iyi olursun, gelir konar yüreğime yaz mevsimi. Tüm bereketi ile yayılır etrafıma. Benim mevsimlerimde aylar yok dostum. Benim mevsimlerim, dostun yüreğinde.

  Bir insanın hayatına kaç mevsim sığar ki en fazla? Bir ömür kaç mevsimliktir? Ama dostlarla ömre sığacak mevsimler ziyadeleşmekte. Baharlara ayrı tatlar katıyor dostun varlığı. Kışlar dahi en güzel şekillerine bürünüyor dostun dokunuşuyla. İnsanın yüreğinde mevsimler açan dostluklar ne kadar da kıymetlidir değil mi?

  Dostluk bağımda açan gül... Kocaman bir sessizlik çoğu zaman yaşamlarımız. Çoğu zaman kimse birbirinin sesini bile duymaz. Yanımızda dediklerimiz kimi zaman çok uzaklarımızdadır. Ama dostun yüreği, bırakmaz insanı.

  Engin denizlerde, yunuslarla bulurum kendimi bazen, korkutmaz suların derinliği. Kızgın kumlarda kervanlarla yolculuk ederken bulurum kendimi, korkutmaz sıcağı soğuyu. Çünkü bilirim dostum, kendimi bulduğum deniz ve kumdan deryalar, senin yüreğindir...

  Yüreğin, yüreğimin dört mevsimidir. Yaşadığım en güzel dört mevsim sensin. Muhabbet suyu ile beslediğim, tüm sevgimi verdiğim en güzel çiçeksin. Hiç solmaman en büyük arzum dur, bilesin...

  Zaman, mumların ömrü kadardır odamda dedim ya, ne çabuk geçti bak. Mum dibine varıyor artık. Mumlar sönmeden mektubumu tamamlamak isterim. Unutma, kokusunu özleyen yağmur, tane tane yağar toprağa. Dostun adını söyler tüm hububata. Dostunu özleyen yürek, satır satır döker kağıda. Muhabbetini döker tüm kelimata. Dosttan gelen bir ses, karanlığı böler, gülüş çizer dudaklarıma. Yüreğin gülüşümdür ve gülüşüm mutluluğum... En güzel dosta dost olmak temennim ile... 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Copyright © 2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc